Malý zázrak

Autor: Emília Verešová | 11.1.2017 o 14:28 | Karma článku: 4,25 | Prečítané:  358x

Zázraky a súčasnosť, táto téma nebýva zdrojom vášnivých debát. Zázraky skôr spájame s minulosťou a s osobami, ktoré boli vyhlásené za svätých. Niektorí neveríme ani tomu, hľadáme rozumné vysvetlenie, len aby sme popreli, že

existuje niečo medzi nebom a zemou.

Približne pred rokom mi zavolala známa, že je tehotná. Radovala som sa s ňou, vedela som o jej túžbe po dieťatku. Bola vo veku, keď jej rovesníčky už riešili prvé lásky so svojimi deťmi. Od skončenia školy bol jej život väčšinou o práci. Bola bezdetná, preto musela byť v pohotovosti vo dne v noci. Tešila sa ako si bude užívať tehotenstvo. Hoci po brušku nebola ani stopa,  bola celá iná. Žiarila od radosti. Aj keď je skôr športový typ nakúpila si romantické tehotenské šaty a zvŕtala sa pred zrkadlom. Toľko radosti som už dávno nevidela.

O to väčší šok som zažila, keď volala z nemocnice. Začala krvácať. V tom okamihu bolo pre mňa ťažké nájsť slová, ktoré by zmiernili jej strach.  Strach narastal , keď iné takto hospitalizované mamičky odchádzali  stabilizované domov. Nechápala, čo sa deje. Vždy bola zdravá, zdravotné zariadenie navštevovala len kvôli preventívnym prehliadkam.

Keď sa bábätko narodilo v 25. týždni tehotenstva,  mali všetci okrem nej pochybnosti.  Strach a žiaľ prežívame každý ináč, ona nedvíhala mobil a okrem rodičov neprehovorila s nikým. Nejaký čas mohla zostať  so synčekom v nemocnici. Potom chodila za ním a prihovárala sa mu. Až po čase sa rozhovorila o svojich pocitoch, ako sa zadúšala od plaču, keď videla to malé, bezvládne telíčko napojené z každej strany na hadičky.

Ešte stále verila, že to zvládne. Do dňa, keď pri ďaľšej návšteve videla jeho namodralú tváričku.  Nastali komplikácie, o ktorých sa aj ťažko píše. Keď ho odvážali na operačnú sálu primárka ju pripravila na to, že teraz sa rozhodne. Buď alebo!

Nechodila do kostola, ani nebola pokrstená. V tom momente nevedela na koho iného sa obrátiť. Celý čas operácie sa modlila spolu so svojou mamou a starkou. Krátko po operácií sa drobček začal zotavovať a teraz je z neho milý, veselý chlapček. Logické vysvetlenie - dobre odvedená operácia, zmietla do kúta sama primárka nemocnice. Nevieme , čo sa dialo počas operácie. „Zasiahla vyššia moc“, slová doktorky svedčia o mnohom.

Vždy pri pohľade na tohto drobca verím, že zázraky sa dejú. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac Zuzana Aufrichtová upozorňovala na chyby v návrhu parkovacej politiky, tým viac problémov v práci mala.

SVET

Inaugurácie nemusia byť šou. Zaobídu sa aj bez Biblie či Boha

Americkí prezidenti nemusia prisahať vôbec.

ŠPORT

Cibulková vypadla už v treťom kole, nestačila na Rusku Makarovovú

Slovensko prišlo na Australian Open o svoju poslednú nádej vo dvojhre.


Už ste čítali?