Sedieť v kúte sa nevypláca...

Autor: Emília Verešová | 18.5.2017 o 11:14 | Karma článku: 4,13 | Prečítané:  794x

Nie nadarmo sa hovorí: "Dôveruj, ale preveruj!"  Dať na svoj alebo cudzí inštinkt? Každá rada je dobrá, ale rozhodnúť sa musíš sama. Jedno nesprávne rozhodnutie je spúšťačom, toho čo žiadna  z nás nechce...

Stojí celá v bielom, on pri nej v slávnostnom obleku a sama seba sa pýta prečo to vlastne robí. Necíti lásku, túžbu ani radosť.  Chce mu len vyhovieť. Veľmi na ňu naliehal, vyznával lásku, prosil, sľuboval až nakoniec súhlasila so svadbou. Všetci okolo sme ju nechápali, prečo také unáhlené rozhodnutie. Bola to jej prvá známosť. Nikam nechodila, len do práce a domov. Upla sa na svoju mamu. Milovala ju nadovšetko, mala pre to väčší dôvod ako  my ostatní. Stačilo mamine zaváhanie a ona by nedostala šancu na život. Doktor  navrhol prerušenie tehotenstva. Jednoduché vysvetlenie, že má už svoj vek a manžel je chorý malo ukončiť jeden život. Jej matka sa rozhodla pre ňu,  bola je za to nesmierne vďačná.  Až tak, že úplne zabudla na seba. Rovesníčky chodili po diskotékach, parádili sa a ona doma s ručnými prácami a so svojou starnúcou maminou. A naraz sa zjavil on. Cítila sa neistá, keď s ním niekde mala ísť.  Neistá sama zo seba a neistá z toho vzťahu.

Obviňujem sa, že som ju nasmerovala nesprávne. Povzbudzovala som ju, aby nezatracovala ten vzťah hneď na začiatku. Nech si párkrát vyjdú na diskotéku, do kina, do divadla, len tak nezáväzne. Nemusí sedieť doma a bude mať spoločnosť. Postupne sa viac spoznajú a obidvaja budú vedieť čo ďalej. Teraz je už neskoro na moju ľútosť. Nemyslela som to zle, ale stalo sa to, čo som si nepredstavovala ani v zlom sne. Po našom poslednom rozhovore som išla s rodinou  na 14-dňovú dovolenku. Po návrate som zostala v šoku, keď mi oznámila, že sú zasnúbení. Pretože jej to navrhol a ona ho nechcela sklamať.

Ďalší dôkaz toho, že zabudla na seba a myslela len na druhého. V tomto prípade nedbala ani na prosbu matky, aby sa neponáhľala. „Neboj sa, mamička moja, on ma miluje“, upokojovala mamu aj seba.  Napriek tomu jej oči  neboli naplnené radosťou ani láskou. V očiach sa skrýva naše vnútro, pohľad do nich prezradí všetko. Z jej strany to bola len pokora a poslušnosť. Celý život len ticho bez odvrávania poslúchala a plnila to, čo sa od nej očakávalo.  

Po unáhlených zásnubách oznámili dátum svadby. Všetko išlo tak neskutočne rýchlo až mi to začalo byť podozrivé. Nie som žiaden špión, ale v tomto prípade som sa rozhodla rozlúsknuť tajomstvo. Prečo na ňu tak tlačí a čo s tým sleduje? Vypátrať niečo negatívne bolo dosť ťažké, všetci ho poznali ako  slušného, pracovitého a inteligentného fešáka. Až tak inteligentného, že sa rozhodol manželstvom zakryť svoju opačnú orientáciu.  Neodsudzujem homosexuálov, každý má právo na život, na lásku a radosť. Ale prečo jej chce zničiť život?  

Nepovedať jej to som považovala za neprípustné, povedať jej to, zas veľmi kruté. Poviem jej to, poplače si pár dní, ináč by plakala celý život. Nepomohlo to, vysmiala ma a mám sa vraj upokojiť, pretože on ju veľmi miluje a ona si už na neho zvykla.  Vraj je veľmi milý, nemá žiadne neslušné návrhy a chce vydržať až po svadbe. Bodaj by nie, veď sa preber dievča!  Nepomohlo nič, dokonca sa mi začala vyhýbať.

Krátko pred svadbou mi zavolala, že našla jeho milostné  listy. Milostné listy s chlapcom. Ale on jej sľúbil, že všetko skončil. Miluje len ju. Sama tomu už moc neverí, ale  dala mu sľub. Keď ho dodrží ona, dúfa, že aj on...

Rozhodla sa, kolotoč sa môže začať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?