Začať žiť a nie prežívať

Autor: Emília Verešová | 9.7.2017 o 17:55 | Karma článku: 4,02 | Prečítané:  350x

Život pre mňa nie je krátka sviečka. Skôr je to oslnivá fakľa, ktorú môžem na chvíľku držať a chcem, aby horela tak jasne, ako sa len dá, kým ju odovzdám budúcim generáciám. George Bernard Shaw.

V poslednom čase sa na trhu objavuje viac a viac autorov, ktorí nám radia  ako zlepšiť svoj život. Šťastie, nešťastie, bohatstvo aj chudobu si do nášho života vraj privolávame pomocou svojich myšlienok. Myšlienky nám víria hlavou neustále.

Hneď po prebudení nás jedna z nich prepadne a práve tá môže ovplyvniť celý náš deň. Počas voľného a ešte aj slnečného víkendu je to zvyčajne niečo príjemné. Napríklad, čo dobré si pripravíme na raňajky, aký výlet podnikneme.  Tieto víkendové pozitívne rána mám odskúšané na vlastnej koži. Vtedy mi nevadí ani skoršie vstávanie, pretože viem, že nemusím, ale chcem. A všetko ide hneď akosi ľahšie a radostnejšie. Jedna pekná myšlienka priťahuje ďalšiu a ďalšiu až je  z toho  jeden celý krásny deň.

Horšie to býva v pondelok ráno. Musíme skoro vstávať, každý niekam musí, deti do školy, dospeláci do práce, všetci za povinnosťami. Patrím k tým, čo neznášajú pocit musenia. Ale tešiť sa len na víkendy mi v poslednom čase pripadá ako keby som sa tešila z toho, že čas uteká a ja budem zas o niečo staršia. A toto sa mi moc nepáči.

Asi v pravý čas som bola na správnom mieste a dostala sa mi do rúk kniha Mních, ktorý predal svoje ferrari. Aj podľa autora knihy Robina Sharmu nové myšlienky menia naše životy na nepoznanie. Môžeme si prilákať to, čo skutočne chceme, v horšom prípade si privoláme to, čoho sa neustále obávame.

Zahryzla som sa do tejto knihy a nemohla som prestať. Jednoduché rady a toľko pravdy. Nič výnimočné alebo zložité, jednoduchý spôsob žitia. Žiť podľa svojho najlepšieho vedomia, svedomia a radovať sa z toho, čo máme. S nikým sa neporovnávať, nikomu nezávidieť. Len tak obyčajne sa radovať  z každého nového dňa.  Každý deň prijať ako dar, ktorý  už zajtra nemusíme dostať.

Príbeh o Julianovi Mantlovi je príbehom stále väčšieho počtu smrteľníkov. Zabúdame žiť a radovať sa zo života.

Hlavná postava príbehu je  špičkový právnik. V šialenom pracovnom tempe zabudol   na najzákladnejšie potreby človeka. Napriek obrovskému bohatstvu, ktoré si tvrdou prácou nahromadil, bol nešťastný. Jeho materiálny úspech zakrýval prázdnotu v jeho vnútri. Kvôli svojmu spôsobu života skolaboval uprostred súdneho pojednávania.

Na dlhší čas sa odmlčal. Pochopil, že takto ďalej nechce pokračovať. Rozhodol sa pre nezvyklé, ale osvedčené riešenie. Absolvoval niekoľkomesačný pobyt u mníchov - mudrcov zo Sivany. Ďaleko od civilizácie, bez vymožeností tejto doby sa pomocou  jednoduchých praktík uzdravil. Nielen po fyzickej stránke, ale hlavne svoje zmýšľanie obrátil o 180 stupňov. Jeho osobný priateľ, mních Yogi Raman , ktorý ho sprevádzal celou uzdravujúcou premenou  veril, že osud každého z nás bol určený už pri našom narodení. Cesta sledovania svojho osudu vedie vždy na zázračné miesto, naplnené úžasnými pokladmi.  A je na každom jednotlivcovi, či si vyvinie dostatočnú odvahu na to, aby po nej  kráčal. 

Za všetko, čo ho múdrc zo Sivany naučil, chcel od Juliana len prísľub, že bude šíriť  ďalej to, čo sa dozvedel. Yogi Raman mu postupne prezradil 10 jednoduchých rituálov spokojného života. V knihe je uvedené ku každému rituálu krátke vysvetlenie. 

S každým rozlúsknutým rituálom ako keby sa rozmotávalo  zamotané kĺbko, ktoré  zo svojho života dokážeme vytvoriť.

Verím, že po prečítaní tohto vzácneho diela nadobudnete aj vy pocit, že život je naozaj krásny dar.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?